Antalya

Анталија е скапоцен камен сместен во крајбрежната тијара од азурна вода и песочни плажи под снежните планини. На моменти мистериозна во приказните и традициите на номадите; древните пештерски живелаишта и инспиративните остатоци од древните цивилизации се дел од нивните митовите кои сведочат за тоа колку овие простори отсекогаш биле пожелни за силните градители на империи низ вековите.

tur alanya Antalya tur antalya Antalya tur belek Antalya

 

Бескрајни се начините за истражување овие краишта. Изберете прошетка, пловење со брод, веслање кану, организирани посети на знаменитостите, една игра голф или едноставно уживјате во сонцето и водата. Сето тоа секогаш придружено со природното гостопримство, извонредната кујна и прекрасните временски услови во Анталија.

  • Кемер е златен стандард за одморалишта со пет ѕвездички одморалишта е местото каде започнува Турската Ривиера. Покрај плажите со Сино знаме се квалитетни хотели каде многу меѓународни и турски гости уживаат одлично пливање, нуркање, пловење, сончање и спортови на вода.
  • Анталија е фасцинантен град. Анталија е портал на југот на Турција, како што Истанбул е на северот. Над една третина од посетителите на Турција доаѓаат овде за летните одмори, патувања по културно- историски и природни знаменитости, голф или меѓународните и националните конгреси и семинари.
  • Белек сега е наречен „Голф брег на Турција“, со своите 14 голф терени по меѓународни стандарди смесени во боровата шума и песочни дини долж навистина златната плажа.
  • Сиде е восхитувачка мешавина на турско село и летни ресорти испреплетени околу историските точки вклучувајќи ги и познатите храмови на Аполон и Артемида, бањи, амфитеатеатри и бријни римски локалитети. Ноќниот живот е бурен со многу места за танцување и барови за сите вкусови. 
  • Аланја - „градот каде сонцето се смее“, ке ве забавува со бројните културни фестивали и меѓународните натпревари во тријатлон и обојка на плажа. Уживајте во благата клима, посетете ги познатите плажи како плажата на Клеопатра и пештерата Дамлатас – за која се смета дека има лекувачки дејства.
Hotel Room Price
Sava Hotel Standard room – Half board 374 euro
Lara Dinc Hotel Standard room – Full board 393 euro
Lara World Hotel Standard room – Full board 399 euro
Lara Hadrianus Hotel Family room – Full board 483 euro
Club Hotel Falcon Standard room, land view – Full board 535 euro
Sea Life Family Resort Hotel Economic room – Full board 556 euro
Ozkaymak Falez Hotel Standard room – Full board 647 euro
Hotel SU Deluxe land view – Breakfast only 675,7 euro
Rixos Downtown Antalya Junior suit – Breakfast only 724 euro
Ramada Plaza Antalya Deluxe sea side view – Full board 731 euro
Lara Family Club Family suite – Full board 789 euro
Crowne Plaza Antalya Angled suite – Full board plus 873 euro
Porto Bello Hotel Resort & Beach Family room – Full board 913 euro
Rixos Downtown Special Rooms Deluxe suite – Breakfast only 1361 euro

Be a Friend, Share!