Ouranoupoli Princess Hotel 2*

Ouranoupolis Princess е новоизграден хотен, кој се наоѓа на влезот на малото живописно рибарскоо село Ouranoupolis, пред Света Гора. Се одликува со базен и сала за појадок, кој се користи и како кафе-бар во текот на вечерните часови. Се наоѓа на 500 метри од центарот на Ouranoupolis и 100 метри од плажа.
Најблискиот ресторан и мини пазар се на само 100 метри. 
Ouranoupolis Princess нуди еднокреветни, двокреветни и трокреветни соби, сите со бања, бесплатно WiFi, телефон, сателитска ТВ, клима уред, фен за коса, сеф и фрижидер. Повеќето соби имаат балкони. Постојат соби без балкон во поткровјето и другите со поглед на море или планина. Безжичен интернет е на располагање на сите јавни места и е бесплатен. Бесплатен јавен паркинг е можнен на локација во близина.
Хотелот обезбедува бесплатен превоз во центарот на Ouranoupolis, канцеларијата за аџилак на Света Гора и кон пристаништето.
Хотелски соби: 22

 

Ouranoupolis Princess is a new hotel located on the beginning of the small fish village  Ouranoupolis. It has pool, restaurant used also as coffee bar. It is 500 meters from the center of Ouranoupolis and 100 meters from the beach. This hotel has single bed rooms, two bed rooms, and rooms with tree beds, all of which are equipped with bathroom, WiFi, phone, sat TV, air conditioner, hair dryer, fridge. There are rooms without balcony placed in the attic while the other ones are with sea view and mountain view.

princess ouranopoli 1 Athos  Hotels princess ouranopoli 2 Athos  Hotels princess ouranopoli 3 Athos  Hotels

Pricelist :

 

Ouranoupoli Princess Hotel  (2 Star Hotel) Ouranoupoli – Athos – Halkidiki
Room Types Boarding Occupancy 01/01-31/03
01/11-30/12
01/04-29/07
19/08-31/10
30/07-18/08
Single Standard BB 1 Adult 35,00 € 42,00 € 60,00 €
Double Standard BB 2 Adults 48,00 € 55,00 € 66,00 €
Triple Standard BB 3 Adults 67,00 € 72,00 € 78,00 €

 

ALEXANDROS PALACE 5* – Ouranopolis

28 298e4 Athos  Hotels01b8272a 0 Athos  Hotels  91478 b0 0 Athos  Hotels

 

Screenshot 187 Athos  Hotels

 

 

EAGLES PALACE 5* – Ouranopolis

6e43a c498 Athos  Hotels 742f924770 Athos  Hotels c a 7332d Athos  Hotels

 

Screenshot 188 Athos  Hotels

 

 

AKTI OURANOUPOLI 4* – Ouranopolis

9dddbf7 98 Athos  Hotels 46694 ad d Athos  Hotels fd 64c0c36 Athos  Hotels

 

Screenshot 189 Athos  Hotels

 

 

ARISTOTELES HOLIDAYS RESORT & SPA 4* – Ouranopolis

57a47774e Athos  Hotels db2223dd3b Athos  Hotels

 

Screenshot 190 Athos  Hotels

 

 

THEOXENIA 4* – Ouranopolis

6 d24c479 Athos  Hotels 24 67b6370 Athos  Hotels d5 899decc Athos  Hotels

 

Screenshot 191 Athos  Hotels

 

 

AKRATHOS BEACH 3* – Ouranopolis

d4 3dc1f92 Athos  Hotels2b941ba151 Athos  Hotels 8608229b7 Athos  Hotels

Screenshot 192 Athos  Hotels

 

 

XENIA 4* – Ouranopolis

7 522bb cb Athos  Hotels 9 d0708d4 Athos  Hotels c 544c be Athos  Hotels

 

Screenshot 193 Athos  Hotels

 

 

AGIONISSI RESORT 4* – Amouliani – Athos

5d a57b79a Athos  Hotels cc2a1b280 Athos  Hotels

 

Screenshot 194 Athos  Hotels

 

 

PYRGOS 2* ‐ Ouranopolis

Screenshot 195 Athos  Hotels

 

 

AMMOULIANI 3* ‐ Ammouliani

Screenshot 196 Athos  Hotels

 

 

SUNRISE 3* ‐ Ammouliani

Screenshot 197 Athos  Hotels

Be a Friend, Share!