Овој рај изобилува со убавина на природата наспроти синилото на морето; во овој шармантен зелен рај на полуостровот Касандра лежи еден микрокосмос кој нуди се што може да посакате за едно незаборавно искуство. Chrousso Village e еден поинаков вид на хотелот, кој ви посакува добредојде, подготвен да се погрижи за сите ваши потреби со едно големо гостопримството, на кои вие имате право.
Природата и Градината
Восхитувачки девствен пејзаж полн со богата флора и мирисни борови во идиличнен амбиент од рози, буганвили, гераниуми и рузмарин.

Море и плажа
Уживајте во морето на песочната плажа од соништата со сини води и под сенката на боровите дрвја.

Пространо сместување
Просторни удобни, добро дизајнирани соби со веранди и балкони со поглед на базенот и убавите градини.

Прекрасни вкусови
Пробајте ги деликатесните вкусови на понудата во ресторанот. Мешавината на традиционалната и интернационална кујна ве чека со вашата имагинација да го направите вистинскиот избор. Сите јадења се подготвени од свежи, локални производи.

Located on the west side of chalkidiki, this peninsula is long more than 50 kilometers and wide approximately 10 kilometers. As the legend says, the name is from Kassandros, King of Macedonia in the antic times. The hills of Kassandra are not higher than 400 meters and the central part of the peninsula is covered with grape yards and olive yards. This is the most visited part on the chalkidiki.

Chrousso Village Hotel 3*

Chrousso Village 1 Kassandra  Hotels Chrousso Village 2 Kassandra  Hotels Chrousso Village 3 Kassandra  Hotels

 

Chrousso Village Hotel (3 Star Hotel) Paliouri – Kassandra – Halkidiki
Room Types Boarding Occupancy 01/05-03/06
24/09-06/10
04/06-17/06
10/09-23/09
18/06-15/07
22/08-09/09
16/07-21/08
Studio AI 2 Adults 92,00 € 125,00 € 161,00 € 199,00 €
Studio AI 3 Adults 124,00 € 166,00 € 217,00 € 269,00 €
Studio AI 2Ad+1Ch (0-11.99) 92,00 € 123,00 € 161,00 € 199,00 €
Studio AI 2Ad+2Ch ((0-11.99) (0-11.99)) 109,00 € 140,00 € 178,00 € 216,00 €
Studio AI 3Ad+1Ch (0-11.99) 124,00 € 166,00 € 217,00 € 268,00 €
Apartment Standard AI 2 Adults 154,00 € 150,00 € 186,00 € 211,00 €

 

Grecotel Pella Beach Hotel 4*

Локација: на плажа, 200 метри од центарот на Ханиоти, опкружен со медитеранска градина. Хотелот располага со 205 соби и апартмани.
Сместување: рецепција, базен, ресторан, бар, интернет, паркинг.
Стандардни соби: клима уред, телефон, фрижидер, телевизор, радио, сеф, купатило, фен, балкон.
Исхрана: полупансион – појадок и вечера (по принципот слободен избор на повеќе јадења по ваш избор).

Location : On the beach, 200 meters from the centre of Chaniotis, surrounded with Mediterranean garden. The hotel has 205 rooms and apartment. It has, reception, pool, restaurant, bar, internet, parking.

Standard rooms : air conditioner, phone, fridge, TV, radio, bathroom, hair dryer, balcony.

Food : Half board – breakfast and supper.

grecotel pella 1 Kassandra  Hotels grecotel pella 2 Kassandra  Hotels grecotel pella 3 Kassandra  Hotels

Room Types Boarding Occupancy 01/05-29/05
19/09-23/10
30/05-12/06 13/06-17/07
29/08-18/09
18/07-07/08
22/08-28/08
08/08-21/08
Single Garden View HB 1 Adult 74,00 € 131,00 € 142,00 € 182,00 € 194,00 €
Double Side Sea View HB 2 Adults 109,00 € 169,00 € 183,00 € 228,00 € 240,00 €
Double Side Sea View HB 3 Adults 137,00 € 210,00 € 229,00 € 285,00 € 300,00 €
Double Side Sea View HB 2Ad+1Ch (0-13.99) 110,00 € 169,00 € 183,00 € 228,00 € 240,00 €
Bungalow Garden View HB 2 Adults 112,00 € 175,00 € 188,00 € 236,00 € 252,00 €

 

Hanioti Melathron Hotel 4*

Хотелот Hanioti Melathron е идеално лоциран во центарот на градот Ханиоти само 80 метри од плажа.

Како дел од поголем комплекс, хотелот е реновиран во 2014 година.
Сите соби се удобни и опремени со телевизор, клима уред, фрижидер, тераса, фен и WiFi интернет.
Содржини на хотелот: рецепција, ресторан, снек бар, базен, паркинг, рент а кар, организирани екскурзии, ТВ соба, лежалки покрај базен …
Хотелот нуди полупансион (шведска маса)
Климатизацијата се користи во период од јули и август.

The hotel is ideally located in the center of the city Chaniotis 80 meters from the beach. All the rooms are comfy and equipped with TV, air conditioner, fridge, hair dryer and WiFi. The hotel has reception, restaurant, snack bar, pool, parking, rent a car, organized visits, TV room. This hotels offers half board.

hanioti melathron 1 Kassandra  Hotels hanioti melathron 2 Kassandra  Hotels hanioti melathron 3 Kassandra  Hotels

Room Types Boarding Occupancy 28/04-31/05
01/10-12/10
01/07-20/07
21/08-31/08
21/07-20/08
Double Standard HB 2 Adults 51,00 € 92,00 € 112,00 €
Double Standard HB 3 Adults 69,00 € 123,00 € 151,00 €
Double Standard HB 2Ad+1Ch (2-5.99) 51,00 € 92,00 € 112,00 €
Double Standard HB 2Ad+1Ch (6-12.99) 64,00 € 115,00 € 140,00 €
Single Standard HB 1 Adult 38,00 € 74,00 € 92,00 €

 

Hanioti Palace Hotel 4*

Голем хотел, на една од најдобрите локации во Ханиоти, се наоѓа во близина на градскиот плоштад, само околу 100 метри од плажа. 
Хanioti palace покрај тоа што на рецепција има сефови (екстра доплата на лице место ) има полу- олимписки и детски базен, базен бар, Wi-Fi интернет на јавните места на хотелот (бесплатно). Чадори за сонце и лежалки околу базенот се вклучени во цената, а плажата се плаќа околу 5 евра (сет од 2 лежалки и чадор) . Собите се со купатило со фен, телефон, радио, тераса, полско креветче (на барање, со определена доплата) , сателитска ТВ, фрижидер и A/C (вклучено во цената во јули и август). Стандардните соби се околу 17 квадратни метри, а наменети за 2-3 лица (2 стандардни или “француски” креветот и екстра кревет). Услугата во Хanioti palace е полупансион – “шведска маса” ( самопослужување ). 

This hotel is on one of the best locations in Chaniotis, it’s near the city square and 100 meters away from the beach. This hotel can offer reception, half-olimpic pool, pool for kids, bar, WiFi net. The sunbeds and umbrellas are included in the price while on the beach they cost 5 euros. The rooms are equipped with hair dryer, phone, radio, balcony, satellite TV, fridge and A/C. The standard rooms are for 2-3 adults. The service is half board.

Hanioti Palace 1 Kassandra  Hotels Hanioti Palace 2 Kassandra  Hotels Hanioti Palace 3 Kassandra  Hotels

 

Hanioti Palace Hotel (4 Star Hotel) Hanioti – Kassandra – Halkidiki
Room Types Boarding Occupancy 27/04-31/05
01/10-11/10
01/06-12/06
16/09-30/09
13/06-30/06
01/09-15/09
01/07-20/07
21/08-31/08
21/07-20/08
Double Ground floor HB 2 Adults 48,00 € 57,00 € 74,00 € 80,00 € 103,00 €
Double Ground floor HB 3 Adults 65,00 € 76,00 € 99,00 € 108,00 € 139,00 €
Double Ground floor HB 2Ad+1Ch (2-5.99) 48,00 € 57,00 € 74,00 € 80,00 € 103,00 €
Double Ground floor HB 2Ad+1Ch (6-12.99) 59,00 € 72,00 € 92,00 € 100,00 € 129,00 €
Double Upper floor HB 2 Adults 55,00 € 67,00 € 83,00 € 89,00 € 112,00 €

 

Jenny Hotel 3*

Опкружен со бујна шума, на 100 метри од плажата на Сивири, Џени хотелот нуди базен и детски базен.
Сите соби се карактеризираат приватни балкони со поглед на градината од 10.000 m². Собите се удобни, а повеќето се со поглед на морето и зајдисонцето.
Шумата е точно покрај хотелот.
Целосно климатизираните Џени студија се опремени со мини бар и фрижидер.
Бесплатен Wi-Fi пристап е на располагање низ целата површина, а исто така и бесплатни лежалки покрај базенот со нарачки од барот покрај базенот.
Гостите во студиото Џени може да имаат појадок, ручек и вечера во снек барот или скара во дворот.
Големиот тревник е идеален за сончање и безбедна игра.
Џени студијата се во центарот на селото Сивири. Постои автобуска станица веднаш пред хотелот.
Хотелскиот персонал може да организира изнајмување на автомобили и нудат информации за патување. 
Достапен е бесплатен приватен паркинг.

The hotel is surrounded with wood and its located 100 meters from the beach. The hotel offers pool and pool for kids. All of the rooms have private balcony’s with garden view. The rooms have sea view. The studios are air conditioned and they are equipped with mini bar and fridge. The sunbeds and umbrellas by the pool are free. The hotel offers full board. There is also free parking.

JENNY HOTEL SIVIRI 1 Kassandra  Hotels JENNY HOTEL SIVIRI 2 Kassandra  Hotels JENNY HOTEL SIVIRI 3 Kassandra  Hotels

 

Jenny Hotel (3 Star Hotel) Siviri – Kassandra – Halkidiki
Room Types Boarding Occupancy 30/04-10/05 11/05-21/05 22/05-31/05 01/06-11/06
10/09-21/09
12/06-30/06
01/09-09/09
01/07-23/07
22/08-31/08
24/07-21/08
Family 1Bedroom HB +Drink 2 Adults 38,00 € 31,00 € 42,00 € 51,00 € 58,00 € 67,00 € 83,00 €
Family 1Bedroom HB +Drink 3 Adults 51,00 € 42,00 € 57,00 € 69,00 € 78,00 € 90,00 € 110,00 €
Family 1Bedroom HB +Drink 2Ad+1Ch (0-15.99) 38,00 € 31,00 € 42,00 € 51,00 € 58,00 € 67,00 € 83,00 €
Family Open Plan HB +Drink 3 Adults 51,00 € 42,00 € 57,00 € 69,00 € 78,00 € 90,00 € 110,00 €

 

Lesse Hotel 4*

Само еден час од Солун, се наоѓа хотелот Lesse кој совршено ги комбинира убава природа на полуостровот Касандра со традиционалниот дух на северна Грција. Тој зафаќа површина од околу 10.000 м2, опкружен со борова шума и прекрасни градини. Хотелот е оддалечен од плажа околу 200 метри. 
Управуван од насемејството Lesse, овој хотел многу години веќе обезбедува одлична понуда. 
Хотелот нуди 3 отворени базени во облик на лагуна, хидро масажа (доплата на лице место), базен бар, бар, сауна (доплата на самото место), мини маркет, игралиште, паркинг, Wi-Fi интернет на јавните места хотелот (бесплатно) … чадори и лежалки околу базенот се вклучени во цената. 
Сите соби се опремени со сателитска ТВ, клима уред, полско креветче (на барање, без доплата), сеф, мини кујна, фрижидер, фен, тераса со гарнитура за седење и бања. Стандардните соби се околу 25 м2 и наменета за 2-4 лица (2 стандардни или “дупли” кревет и екстра кревет, второ дете споделува заеднички кревет). Семејните апартмани се околу 60 квадратни метри, наменета за 2-4 лица и се состои од 2 спални соби (секоја со по 2 стандардни или “дупли” кревет). 
Услугата во хотелот Lesse е на база ноќевање со појадок или полупансион – “шведска маса” (самопослужување).

One hour away from Thessaloniki is located the hotel Lesse. The hotel is 200 meters from the beach. It has 3 open pools, bar, mini market, playground, parking, WiFi, the sunbeds and umbrellas are included in the price. All of the rooms are equipped with sat TV, air conditioner, mini kitchen, fridge, hair dryer, balcony and bathroom. The standard rooms are for 2-4 adults. The family apartments are for 2-4 persons and they have 2 bedrooms. The service is half board.

lesse hanioti 1 Kassandra  Hotels lesse hanioti 2 Kassandra  Hotels lesse hanioti 3 Kassandra  Hotels

 

Lesse Hotel (4 Star Hotel) Hanioti – Kassandra – Halkidiki
Room Types Boarding Occupancy 29/04-31/05 01/06-10/06
16/09-07/10
11/06-30/06
01/09-15/09
01/07-20/07
26/08-31/08
21/07-25/08
Single Standard HB 1 Adult 44,00 € 72,00 € 84,00 € 100,00 € 127,00 €
Single Standard HB 1Ad+1Ch (2-11.99) 44,00 € 72,00 € 84,00 € 100,00 € 127,00 €
Double Standard HB 2 Adults 51,00 € 74,00 € 87,00 € 100,00 € 127,00 €
Double Standard HB 3 Adults 74,00 € 99,00 € 117,00 € 134,00 € 165,00 €
Double Standard HB 2Ad+1Ch (2-11.99) 51,00 € 74,00 € 87,00 € 100,00 € 127,00 €
Double Standard HB 2Ad+2Ch ((2-11.99) (2-11.99)) 68,00 € 90,00 € 107,00 € 124,00 € 155,00 €

 

 

Oceania Club and Spa 5*

Во срцето на Халкидики, интимноста на овој хотел ви дава спектакуларни погледи на Медитеранското крајбрежје.
Убави каскадни градини, нежно се спуштаат кон приватната плажа. Бесконечни можности ви се на дофат. Сè е баш како што треба, елеганција што остава траен впечаток. 

СОБИ: Елегантен и луксузен, Икос Океанија нуди вкупно 298 убаво дизајнирани соби и апартмани, повеќето со сопствени приватни балкони. Додека објектот Делукс колекција ја поставува софистицираноста на едно сосема ново ниво. 
Гастрономија: Четири a la carte ресторани ви обезбедуваат неверојатни кулиунарски доживувања. Додека Dine On програмата ви обезбедува посета на некои од најдобрите локални ресторани.
Базени и плажи: Недопрената плажа со златни песоци се протега 350 метри, со реси од зимзелени дрвја. И тоа е се само за гостите на Икос Океанија.
ДЕЦА: Икос Океанија обезбедува децата секогаш да имаат топка. Младите од сите големини се услужени со фантастична програма на организирани забавни настани и игри, наутро и попладне, секој ден од седмицата.
СПА: Опуштете се, подмладете се и освежете се во Икос Океанија. Мирната средина на Икос Спа на Ен Semonin ветува дека ќе ги заборавите сите стресови од секојдневниот живот и ќе ја напуштите со чувство дека навистива имавте вреден одмор.
АКТИВНОСТИ: И внатре или надвор, изборот на активности се чини бесконечен. Терени за тенис, велосипеди за да го посетите селото или отидете во вода со кајак. Толку многу имате да изберете и толку многу без дополнителни трошоци.
ЗАБАВА: Убавината на Икос Океанија е големиот избор на забава. Уживајте во енергичниот ноќен живот – шоу, музика и танцување – или едноставно релаксирајте се со освежување еден од неверојатните барови.

 

Rooms : Elegant and luxury, Oceania offers 298 nicely designed rooms and apartments, more of the have own private balcony’s.

Restaurants : There are four a la carte restaurants which offer great meals. The Dine On program offers visits in some local restaurants.

Pools and beaches : The beach is 350 meters long only for the customers of the hotel.
Oceania club 1 Kassandra  Hotels Oceania club 2 Kassandra  Hotels Oceania club 3 Kassandra  Hotels

 

Oceania Club and Spa (5 Star Hotel) Moudania – Kassandra – Halkidiki
Room Types Boarding Occupancy 27/03-08/04
14/04-30/04
08/10-31/10
01/05-23/05
27/09-07/10
24/05-06/06
16/09-26/09
07/06-01/07
03/09-15/09
02/07-25/07
28/08-02/09
26/07-27/08
Junior Suite Sea View UI 2 Adults 169,00 € 210,00 € 245,00 € 306,00 € 338,00 € 395,00 €
Junior Suite Sea View UI 3 Adults 210,00 € 263,00 € 305,00 € 383,00 € 422,00 € 493,00 €
Junior Suite Sea View UI 2Ad+1Ch (2-11.99) 169,00 € 210,00 € 245,00 € 306,00 € 338,00 € 395,00 €
Junior Suite Sea View UI 2Ad+2Ch ((2-11.99) (2-11.99)) 210,00 € 263,00 € 305,00 € 383,00 € 422,00 € 493,00 €
Junior Suite Sea View UI 3Ad+1Ch (2-11.99) 210,00 € 263,00 € 305,00 € 383,00 € 422,00 € 493,00 €

 

Sani Beach Hotel and Spa 5*

Локација: хотел во состав на луксузниот комплекс на одморалиштето Сани, кој се наоѓа на ‘ртот Сани, на песочна плажа, 80 км од Солун и 10 км од градот Неа Fokea. Хотелот располага со 407 соби.
Хотелсли содржини: Хотелска рецепција, ресторан, бар, кафич, a la carte ресторан, отворен базен, приватна марина, шопинг област, дел за забава и релаксација со 15 барови во комплекс Сани, 3 салони за убавина и спа центар, сауна, масажа, џакузи, парна бања, базен, собна услуга, услуга за чување бебиња, детски базен, мини клуб и игротеката, ТВ соба, безжичен интернет, интернет катче, ноќен клуб, отворено кино, теретана, тениски игралишта, одбојка, кошарка, билијард, мини голф, пинг понг, јога, скијање, параглајдерство, стрелаштво, гаражи за паркинг, возило за транспорт на гости.
Стандардна соба: клима уред, сателитска ТВ, телефон, DVD/CD плеер, мини бар, апарат за кафе/чај, сеф, купатило, фен, тераса/балкон. 
Фамилијарни соби: две меѓусебно поврзани соби, наменети за семејства, клима уред, сателитска ТВ, телефон, DVD/ CD плеер, мини бар, апарат за кафе/чај, сеф, купатило, фен, тераса / балкон.
Junior suite: комбинирана дневно-спална соба со брачен кревет или два стандардни кревети, клима уред, сателитска ТВ, телефон DVD/CD плеер, мини бар, апарат за кафе/чај, сеф, купатило, фен, тераса/балкон.
 Исхрана: полупансион – појадок и вечера (самопослужување, голем избор на јадења).

 

Location : The hotel is located 80 km from Thessaloniki and 10 km from the Nea Fokea. The hotel has restaurant, bar, a la carte restaurant, open pool, private marina, shopping place and place for fun and relaxation with 15 bars, it has 3 beauty saloons, spa center, massage, jacuzzi, pool, room service, baby sitter service, pool for kids, mini club and playground for kids, TV room, WiFi, internet corner, night club, open cinema, gym, tennis courts, volleyball, basketball, snooker, mini golf, ping pong, garages for parking.

Standard room : air conditioner, sat TV, phone, DVD/CD player, mini bar, coffee machine, bathroom, hair dryer, balcony.

Family rooms : two interconnected rooms for families, air conditioner, sat TV, phone, DVD/CD player, mini bar, coffee machine, bathroom, hair dryer, balcony.

Junior suite : combined day-night bedroom,  air conditioner, sat TV, phone, DVD/CD player, mini bar, coffee machine, bathroom, hair dryer, balcony.

Food : Half board.

Sani Beach 1 Kassandra  Hotels Sani Beach 2 Kassandra  Hotels Sani Beach 3 Kassandra  Hotels

 

Sani Beach Hotel and Spa (5 Star Hotel) Sani – Kassandra – Halkidiki
Room Types Boarding Occupancy 09/04-30/04
08/10-01/11
01/05-23/05
27/09-07/10
24/05-06/06
16/09-26/09
07/06-30/06
03/09-15/09
01/07-24/07
28/08-02/09
25/07-27/08
Double Eco for Single Use HB 1 Adult 94,00 € 132,00 € 168,00 € 208,00 € 262,00 € 318,00 €
Double Garden View for Single Use HB 1 Adult 94,00 € 125,00 € 159,00 € 197,00 € 246,00 € 300,00 €
Double Sea View for Single Use HB 1 Adult 113,00 € 154,00 € 189,00 € 229,00 € 284,00 € 344,00 €
Double Garden View HB 2 Adults 103,00 € 141,00 € 179,00 € 219,00 € 275,00 € 333,00 €
Double Sea View HB 2 Adults 125,00 € 170,00 € 208,00 € 253,00 € 315,00 € 385,00 €
Family Garden View HB 3 Adults 219,00 € 303,00 € 385,00 € 477,00 € 591,00 € 722,00 €

 

Sarantis Hotel 2*

Локација: 400 метри од плажа, 200 метри од центарот на Ханиоти. Хотелот располага со 50 соби и е реновиран во 2012 година.
Хотелски содржини: рецепција, ресторан, бар, базен, игралиште за деца, интернет (со доплата) , сеф (со доплата) .
Стандардна соба/Студио: клима уред (со доплата), сателитска ТВ, телефон, фрижидер, купатило, балкон/тераса. Студијата имаат кујна и микробранова печка.
Услуга: појадок (самопослужување – избор на неколку јадења).

 

Location : 400 meters from the beach, 200 meters from the center of Chaniotis, The hotel has 50 rooms and it’s renovated in 2012.

The hotel has reception, restaurant, bar, pool, playground.

Food : Breakfast only. 

sarantis hotel 1 Kassandra  Hotels sarantis hotel 2 Kassandra  Hotels sarantis hotel 3 Kassandra  Hotels

Sarantis Hotel  (2 Star Hotel) Hanioti – Kassandra – Halkidiki
Room Types Boarding Occupancy 01/06-30/06
01/09-30/09
01/07-19/07
23/08-31/08
20/07-22/08
Double Standard BB 2 Adults 42,00 € 57,00 € 70,00 €
Double Standard BB 3 Adults 57,00 € 76,00 € 95,00 €
Double Standard BB 2Ad+1Ch (2-5.99) 53,00 € 72,00 € 87,00 €
Double Standard BB 2Ad+1Ch (6-11.99) 53,00 € 72,00 € 87,00 €
Single Standard BB 1 Adult 42,00 € 56,00 € 70,00 €

 

Sousouras Hotel & Bungalows 3*

Локација: На песочна, насипанa со песок плажа, 100 метри од центарот на Ханиоти. Хотелот се состои од главна зграда и неколку големи бунгалови, каде што се распоредени во сместувачките единици. Хотелот располага со 80 соби.
Хотелски содржини: рецепција, ресторан, бар, базен бар, бар на плажа, базен,  детски базен, градина, сеф (со доплата), безжичен интернет (со доплата), игралиште за деца, видео игри, ТВ сала, паркинг.
Стандардна соба / Family Room: клима уред (со доплата), сателитска ТВ, телефон, мини фрижидер, купатило, фен, балкон/тераса/ веранда. Фамилијарните соби имаат спална и дневна соба, освен фамилијарните соби во бунгаловите кои се состојат од две двокреветни соби.
Исхрана: полупансион – појадок и вечера (самопослужување, голем избор на јадења ).

Location : On the beach, 100 meters from the center of Chanioti, The hotel has main building and couple of big bungalows.  The hotel has reception, restaurant, bar, pool, bar on the beach, pool for kids, playground, TV room, parking.

Standard room/Family room : air conditioner (not included in the price), sat TV, phone, mini fridge, bathroom, hair dryer, balcony. The family rooms have separate bedroom and main room, except the family rooms in the bungalows there are two two-bed bedrooms.

Food : Half board.

Sousouras 1 Kassandra  Hotels Sousouras 2 Kassandra  Hotels Sousouras 3 Kassandra  Hotels

Sousouras Hotel & Bungalows (3 Star Hotel) Hanioti – Kassandra – Halkidiki
Room Types Boarding Occupancy 01/05-14/05
11/10-31/10
15/05-31/05
23/09-10/10
01/06-30/06
01/09-22/09
01/07-06/07
27/08-31/08
07/07-31/07
01/08-26/08
Double Standard HB 2 Adults 42,00 € 56,00 € 83,00 € 106,00 € 115,00 €
Double Standard HB 3 Adults 55,00 € 74,00 € 109,00 € 14,00 € 152,00 €
Double Standard HB 2Ad+1Ch (2-11.99) 42,00 € 56,00 € 83,00 € 106,00 € 115,00 €
Double Standard HB 2Ad+2Ch ((2-11.99) (2-11.99)) 55,00 € 74,00 € 109,00 € 140,00 € 152,00 €
Double Standard HB 3Ad+1Ch (2-11.99) 55,00 € 74,00 € 109,00 € 140,00 € 152,00 €

 

Ammon Zeus Hotel 4*

Локација: на песочна плажа, 300 метри од центарот на Калитеа , на источниот брег на Касандра, на околу 80 км од Солун. Хотелот е реновиран во 2000 година и нуди 126 соби.
Хотелски содржини: рецепција, ресторан, отворен базен, базен бар, базен за деца, сеф (со доплата), размена на пред бирото валута, безжичен интернет и интернет агол (со доплата), снек бар, амам, сауна, џакузи, фитнес, мини детско игралиште, паркинг.
Стандардна соба: клима уред, сателитска ТВ, фрижидер, телефон, бања, фен, тераса/балкон.
Family Room: Се наоѓа на горниот кат на хотелот и се состои од дневна соба и спални соби; клима уред, сателитска ТВ, фрижидер, телефон, бања, фен, тераса/балкон.
Исхрана: полупансион – појадок и вечера (самопослужување, поголем избор на јадења).

 

Location : on the beach, 300 meters from the center of Khalitea on the east side of Kassandra.

The hotel has reception, restaurant, open pool, pool bar, pool for kids, snack bar, jacuzzi, fitness, mini golf court for kids, parking.

Standard room : air conditioner, sat TV, fridge, phone, bathroom, hair dryer, balcony.

Family room : It has one daily room and one bedroom, air conditioner, sat TV, fridge, phone, bathroom, hair dryer, balcony.

Food : Half board.

Ammon Zeus kalithea 1 Kassandra  Hotels Ammon Zeus kalithea 2 Kassandra  Hotels Ammon Zeus kalithea 3 Kassandra  Hotels

Ammon Zeus Hotel (4 Star Hotel) Kalithea – Kassandra – Halkidiki
Room Types Boarding Occupancy 28/04-22/05
23/09-20/10
23/05-15/06
15/09-22/09
16/06-30/06
01/09-14/09
01/07-31/07 01/08-31/08
Single Garden View HB 1 Adult 38,00 € 58,00 € 104,00 € 108,50 € 123,50 €
Double Garden View HB 2 Adults 54,00 € 80,00 € 110,00 € 114,00 € 129,00 €
Double Garden View HB 3 Adults 72,00 € 108,00 € 148,00 € 153,90 € 174,15 €
Double Garden View HB 2Ad+1Ch (0-5.99) 54,00 € 80,00 € 110,00 € 114,00 € 129,00 €
Double Garden View HB 2Ad+1Ch (6-7.99) 67,00 € 100,00 € 137,00 € 142,50 € 161,25 €
Double Garden View HB 2Ad+1Ch (8-11.99) 70,00 € 105,00 € 143,00 € 148,20 € 167,70 €
Double Sea View HB 2 Adults 64,00 € 89,00 € 122,00 € 126,00 € 143,00 €
Double Sea View HB 3 Adults 86,00 € 121,00 € 165,00 € 170,10 € 193,05 €
Double Sea View HB 2Ad+1Ch (0-5.99) 64,00 € 89,00 € 122,00 € 126,00 € 143,00 €
Double Sea View HB 2Ad+1Ch (6-7.99) 79,00 € 112,00 € 153,00 € 157,50 € 178,75 €
Double Sea View HB 2Ad+1Ch (8-11.99) 83,00 € 116,00 € 159,00 € 163,80 € 185,90 €
Family Sea View HB 4 Adults 105,00 € 153,00 € 208,00 € 216,00 € 245,00 €

 

Anna Maria Hotel 3*

Локација: 600 метри од песочна плажа (со поминување на улица), на околу 200 метри од центарот на градот Пефкохори, и на 110 км од Солун. Собите се неодамна реновирани.
Хотелски содржини: рецепција, ресторан, безжичен интернет, базен, бар покрај базен, детски базен, ТВ сала, паркинг.
Стандардна соба: клима уред, сателитска ТВ, сеф (со доплата), фрижидер, купатило, фен, тераса/балкон.
Исхрана: полупансион – појадок и вечера (самопослужување, поголем избор на јадења ).

 

Location : 600 meters from the beach, 200 meters from the center of the city Pefkohori.

The hotel has reception, restaurant, WiFi, pool, bar near the pool, pool for kids, TV room, parking.

Standard room : air conditioner, sat TV, fridge, bathroom, hair dryer, balcony.

Food : Half board.

anna maria 2 300x168 Kassandra  Hotels anna maria 3 300x168 Kassandra  Hotels anna maria 4 300x168 Kassandra  Hotels

Anna Maria Hotel (3 Star Hotel) Pefkohori – Kassandra – Halkidiki
Room Types Boarding Occupancy 01/05-15/05 16/05-05/06
13/09-07/10
06/06-03/07 04/07-22/08 23/08-12/09
Double Standard HB 2 Adults 47,00 € 53,00 € 66,00 € 94,00 € 75,00 €
Triple Standard HB 3 Adults 56,00 € 64,00 € 79,00 € 113,00 € 90,00 €
Family Room (2Adults) HB 2 Adults 66,00 € 75,00 € 113,00 € 150,00 € 103,00 €
Family Room (2 Adults+1 Child) HB 2Ad+1Ch (2-11.99) 66,00 € 75,00 € 113,00 € 150,00 € 103,00 €
Family Room (2 Adults+2 Children) HB 2Ad+2Ch ((2-11.99) (2-11.99)) 66,00 € 75,00 € 113,00 € 150,00 € 103,00 €
Family Room (3 Adults) HB 3 Adults 6,00 € 75,00 € 113,00 € 150,00 € 103,00 €


Calypso Hotel Siviri 2*

Позиција: Калипсо се наоѓа на западниот брег на Касандра, во Сивири. Оддалечен е приближно 300 метри од центарот, 8 км од Калитеа и 80 км од аеродромот.
Сместување: Сите соби (стандардни, семејна соба со една просторија и семејна соба со и 2 соби ) имаат купатило со када или туш, сателитска ТВ, балкон или тераса, клима уред (со доплата).
Објекти: Рецепција, ресторан, бар, детски креветчиња за бебиња до 7 месеци (на барање). Според правилата на хотелот дополнително се плаќа: сеф, перална, факс, паркинг.
Услуга: All Inclusive light врз основа на самопослужување, поголем избор на храна (шведска маса) за појадок. Ручек и вечера се служи на базата сет мени послужување на маса, избор на 2 или 3 оброци. Одредени локални безалкохолни и алкохолни пијалоци се служат во барот во одредено време.
Плажа: На приближно 400 метри. Чадори и лежалки се наплатуваат.
Спорт: Отворен базен.

 

Location : It is located on the west coast of Kassandra in Siviri. It is 300 meters away from the center of the city, 8 km from Khalitea and 80 km from the airport.

Rooms : All of the rooms (standard, family) have bathroom, sat TV, balcony, air conditioner (not included in the price).

The hotel has reception, restaurant, bar.

Food : All inclusive light, self service.

Beach : It is 400 meters from the beach.

Sport : The hotel has open pool.

calypso siviri 1 Kassandra  Hotels calypso siviri 2 Kassandra  Hotels calypso siviri 3 Kassandra  Hotels

 

Calypso Hotel Siviri  (2 Star Hotel) Siviri – Kassandra – Halkidiki
Room Types Boarding Occupancy 30/04-10/05 11/05-21/05 22/05-31/05 01/06-11/06
10/09-29/09
12/06-30/06
01/09-09/09
01/07-23/07
22/08-31/08
24/07-21/08
Single Standard AI 1 Adult 35,00 € 25,00 € 37,00 € 53,00 € 50,00 € 59,00 € 72,00 €
Single Standard AI 1Ad+1Ch (2-12.99) 35,00 € 25,00 € 37,00 € 53,00 € 50,00 € 59,00 € 72,00 €
Double Standard AI 2 Adults 38,00 € 31,00 € 42,00 € 44,00 € 54,00 € 63,00 € 72,00 €
Triple Standard AI 3 Adults 51,00 € 42,00 € 57,00 € 60,00 € 72,00 € 85,00 € 96,00 €
Triple Standard AI 2Ad+1Ch (2-12.99) 38,00 € 31,00 € 42,00 € 44,00 € 54,00 € 63,00 € 72,00 €
Family 2Rooms AI 3 Adults 62,00 € 53,00 € 64,00 € 70,00 € 81,00 € 92,00 € 109,00 €

 

ALKYONIS 2* – Nea Kalikratia

3bb4113d 3 Kassandra  Hotels da24a6daa Kassandra  Hotels e9e313226 Kassandra  Hotels

 

Screenshot 1 Kassandra  Hotels

 

 

AEGEAN BLUE 4*- Nea Kalikratia

1edd027 9b Kassandra  Hotels 023322 fb2 Kassandra  Hotels a0 0a007d Kassandra  Hotels

 

Screenshot 11 Kassandra  Hotels

 

 

OCEANIA CLUB 5* – Nea Moudania

ba 21405b Kassandra  Hotels ef09fd 693 Kassandra  Hotels f5 54f12fb Kassandra  Hotels

 

Screenshot 12 Kassandra  Hotels

 

 

ISTION CLUB 5* – Nea Potidea

6a1 4d 0 Kassandra  Hotels 65 1638184 Kassandra  Hotels cf8c97d8 f Kassandra  Hotels

 

Screenshot 13 Kassandra  Hotels

 

 

PORTES BEACH 4* – Nea Potidea

6eb76cc Kassandra  Hotels 699c388d7d Kassandra  Hotels b1b3255 fb Kassandra  Hotels

 

Screenshot 14 Kassandra  Hotels

 

 

SANI ASTERIAS SUITES 5* – Nea Fokea

8c8cc4 fc Kassandra  Hotels 39c4e73 87 Kassandra  Hotels 476fd125 Kassandra  Hotels

 

Screenshot 15 Kassandra  Hotels

 

PORTO SANI VILLAGE 5* – Nea Fokea

a3 44fa1 3 Kassandra  Hotels f 9e8645ee Kassandra  Hotels fc5f4 b0 7 Kassandra  Hotels

 

Screenshot 16 Kassandra  Hotels

 

 

SANI BEACH CLUB 5* – Nea Fokea

0d e8a4b61 Kassandra  Hotels 64e793266 Kassandra  Hotels 1880 418b1 Kassandra  Hotels

 

Screenshot 17 Kassandra  Hotels

 

 

SANI BEACH HOTEL & SPA 5* – Nea Fokea

9 0f030196 Kassandra  Hotels 718a9b4dec Kassandra  Hotels f7 2953 8 Kassandra  Hotels

 

Screenshot 18 Kassandra  Hotels

 

 

G-HOTELS:SIMANTRO BEACH 4* – Nea Fokea

a54bb75354 Kassandra  Hotels d34 3 a35 Kassandra  Hotels ddcf4e77fe Kassandra  Hotels

 

Screenshot 19 Kassandra  Hotels

 

 

BLUE BAY 4* – Afitos

4ca e04dbd Kassandra  Hotels 03406486d8 Kassandra  Hotels ea ed73dea Kassandra  Hotels

 

Screenshot 110 Kassandra  Hotels

 

 

PETRINO SUITES 3*+ – Afitos

02b4 9de02 Kassandra  Hotels 6 f5a2 93f Kassandra  Hotels

 

Screenshot 111 Kassandra  Hotels

 

 

AEGEAN MELATHRON 5* – Kalithea

3ce06aaac3 Kassandra  Hotels 97d0be0dd7 Kassandra  Hotels b3f499310d Kassandra  Hotels

 

Screenshot 112 Kassandra  Hotels

 

 

G-HOTELS:THEOPHANO IMPERIAL PALACE 5* – Kallithea

9761667379 Kassandra  Hotels a4771d7f93 Kassandra  Hotels e8f1f9286 Kassandra  Hotels

 

Screenshot 113 Kassandra  Hotels

 

 

G-HOTELS:ATHOS PALACE HOTEL 4* – Kallithea

2ed 2 91b Kassandra  Hotels a99a4 54af Kassandra  Hotels e12a369d16 Kassandra  Hotels

 

Screenshot 114 Kassandra  Hotels

 

 

G-HOTELS:PALLINI BEACH HOTEL 4* – Kallithea

a30d939bce Kassandra  Hotels b4 2bbe2b Kassandra  Hotels c499253427 Kassandra  Hotels

 

Screenshot 115 Kassandra  Hotels

 

 

G-HOTELS:MACEDONIAN SUN 3* – Kalithea

48c1f84 43 Kassandra  Hotels a28970d1d1 Kassandra  Hotels d44b4a74b Kassandra  Hotels

 

Screenshot 116 Kassandra  Hotels

 

 

AMMON ZEUS 4* – Kalithea

140ae3f 69 Kassandra  Hotels 49166 a3b2 Kassandra  Hotels c144b402 f Kassandra  Hotels

 

Screenshot 117 Kassandra  Hotels

 

 

ALEXANDER THE GREAT 4* – Kriopigi

8dade a88 Kassandra  Hotels 38f 3f41a Kassandra  Hotels eecb201436 Kassandra  Hotels

 

Screenshot 118 Kassandra  Hotels

 

 

KASSANDRA PALACE 5* – Kriopigi

1f1c14c187 Kassandra  Hotels aef0a15 8a Kassandra  Hotels e6c9ec5 1e Kassandra  Hotels

 

Screenshot 119 Kassandra  Hotels

 

 

KRIOPIGI BEACH 4* – Kriopigi

5bfe ef57 Kassandra  Hotels 344b 40314 Kassandra  Hotels c45dd93e 6 Kassandra  Hotels

 

Screenshot 120 Kassandra  Hotels

 

 

PALLADIUM 3* – Kriopigi

0caac33c01 Kassandra  Hotels 4817e347af Kassandra  Hotels 6616ca3d7b Kassandra  Hotels

 

Screenshot 121 Kassandra  Hotels

 

 

ELINOTEL APOLAMARE 5* – Hanioti

5 2cdf5d5a Kassandra  Hotels bae fd2c9 Kassandra  Hotels e ec7776c Kassandra  Hotels

 

Capture Kassandra  Hotels

 

 

HANIOTI GRAND HOTEL 4* – Hanioti

4ad924111d Kassandra  Hotels 664e4e 356 Kassandra  Hotels 2924c272b7 Kassandra  Hotels

 

Screenshot 122 Kassandra  Hotels

 

 

HANIOTI PALACE 4* – Hanioti

6a3c eadb Kassandra  Hotels a966da0a01 Kassandra  Hotels c2c08d82 8 Kassandra  Hotels

 

Screenshot 123 Kassandra  Hotels

 

 

LESSE 4* – Hanioti

2d706c4e2d Kassandra  Hotels a80 8 a882 Kassandra  Hotels b2e4ca6e3 Kassandra  Hotels

 

Screenshot 124 Kassandra  Hotels

 

 

CALYPSO HOTEL 3* – Hanioti

5414 548e Kassandra  Hotels d9dd f4774 Kassandra  Hotels d 197 c167 Kassandra  Hotels

 

Screenshot 125 Kassandra  Hotels

 

 

ELINOTEL POLIS 3* – Hanioti

91 1 e7303 Kassandra  Hotels 1449b f e Kassandra  Hotels a0eb2 57b Kassandra  Hotels

 

Screenshot 126 Kassandra  Hotels

 

 

NAIAS 3* – Hanioti

880f88242 Kassandra  Hotels 11112 a 1 Kassandra  Hotels eda5aae8be Kassandra  Hotels

 

Screenshot 127 Kassandra  Hotels

 

 

SOUSOURAS 3*+ – Hanioti

Screenshot 128 Kassandra  Hotels

 

 

ALIA PALACE 5* – Pefkohori

6ca676b6 c Kassandra  Hotels c9d10bdd52 Kassandra  Hotels

 

Screenshot 129 Kassandra  Hotels

 

 

ATRIUM 3* – Pefkohori

26 b2c 665 Kassandra  Hotels ca cc33dad Kassandra  Hotels d2c5b028b8 Kassandra  Hotels

 

Screenshot 130 Kassandra  Hotels

 

 

CHROUSSO VILLAGE 4* – Paliouri

3818 1aa0 Kassandra  Hotels 746474935 Kassandra  Hotels e 334f 646 Kassandra  Hotels

 

Screenshot 131 Kassandra  Hotels

 

 

MENDI HOTEL 4* – Kalandra

0b6 1bfcc Kassandra  Hotels 1d08124457 Kassandra  Hotels b 56bb86ad Kassandra  Hotels

 

Screenshot 132 Kassandra  Hotels

 

 

POSSIDI HOLIDAYS 5* – Possidi

86cd998 7 Kassandra  Hotels 113c93c193 Kassandra  Hotels f8fc d643 Kassandra  Hotels

 

Screenshot 133 Kassandra  Hotels

 

 

DOLPHIN BEACH 3* – Possidi

3b0bcf09a6 Kassandra  Hotels 8b202 c80b Kassandra  Hotels e6104 bb98 Kassandra  Hotels

 

Screenshot 134 Kassandra  Hotels

 

 

STRATOS 3* – Afitos

5 sa1 835a Kassandra  Hotels 82228aaao2 Kassandra  Hotels bkb2ftte3a Kassandra  Hotels

 

Screenshot 135 Kassandra  Hotels

 

 

AL MARE 3* – Polihrono

3111331113 Kassandra  Hotels 3332322223 Kassandra  Hotels 3332323322 Kassandra  Hotels

 

Screenshot 136 Kassandra  Hotels

 

 

FLEGRA PALACE 4* – Pefkohori

1111222121 Kassandra  Hotels 3311339393 Kassandra  Hotels etacHeFcrc Kassandra  Hotels

 

Screenshot 137 Kassandra  Hotels

 

 RAHONI CRONWELL PARK 5* – Nea Skioni

3139 11S0C Kassandra  Hotels n la a hx Kassandra  Hotels os oprbs Kassandra  Hotels

 

Screenshot 138 Kassandra  Hotels

 

 

GOLDEN STAR 4* ‐ Perea

Screenshot 139 Kassandra  Hotels

 

 

SECRET PARADISE & SPA 3* ‐ Nea Kalikratia

Screenshot 140 Kassandra  Hotels

 

 

POMEGRANATE SPA HOTEL 5* ‐ Nea Potidea

Screenshot 141 Kassandra  Hotels

 

 

EVRIPIDIS 1* ‐ Afitos

Screenshot 142 Kassandra  Hotels

 

 

ANNA MARIA HOTEL 3* ‐ Pefkohori

Screenshot 143 Kassandra  Hotels

 

 

VILLA LEMON GARDEN ‐ Pefkohori

Screenshot 2 Kassandra  Hotels

 

 

PORT MARINA – Pefkohori

Screenshot 144 Kassandra  Hotels

 

 

LOUTRA BEACH 3* ‐ Agia Paraskevi

Screenshot 145 Kassandra  Hotels

Be a Friend, Share!