Skiathos

Villa Posudon

ВИЛА ПОСЕЈДОН се наоѓа на Мегали Амос, 2 км од главниот град, на само 1мин. од плажа.

Villa Posudon is near Megali Amos, 2km from the main city and 1 min from the beach.

41098 L Skiathos 41102 L Skiathos 41104 L Skiathos 41105 L Skiathos

Price list :

Screenshot 1139 Skiathos

Screenshot 221 Skiathos

Screenshot 314 Skiathos

Villa Pandora

Се наоѓа на средина на островот на  само 7км. од центарот на градот.

Located in the middle of the island, 7km away from the center of the city.

37084 L Skiathos 37087 L Skiathos 37089 L Skiathos 37090 L Skiathos 40455 L Skiathos

 

Price list :

Screenshot 1140 Skiathos

Screenshot 222 Skiathos

Screenshot 315 Skiathos

Villa Kolios

ВИЛА КОЛИОС се наоѓа на средина на островот на само 7км. од центарот на градот.

Villa Kolios is in the middle of the island, 7 km away from the center of the city.

41082 L Skiathos 41083 L Skiathos 41092 L Skiathos 41093 L Skiathos

Price list :

Screenshot 1141 Skiathos

Screenshot 223 Skiathos

Screenshot 316 Skiathos 

 

На само 400км оддалеченост по копнен пат и 3 часа со траект се стигнува до прекрасниот кристално чист остров – Скиатос. Припаѓа во групата на Северни Споради, изобилува со борова шума, пространи плажи со ситен песок и кристално чисто море. Заедно со островите  Хвар, Елба и Корзика припаѓа во групата на најзелените и најшумовитите острови во Европа. Островот – Скиатос со површина од 50 км2 и преку 50 плажи со извонредна забава за млади. Градот Скиатос со својот модерен стил и многубројните ресторани, бутици со брендирана гардероба, кафетерии и дискотеки испреплетено со многубројни туристи од цела Европа, ќе ве опушти и направи задоволни и чекор понапред од сите.

 

Вила ОЛИМПИА е лоцирана во Кукунариес на оддалеченост 500 метри од од најпознатите плажи „Кукунариес“, „Банана бич“ и „Бананарама“ кои се вбројуваат во 5-те најубави европски плажи. Располага со 1/2 и 1/3 студија и апартмани сите климатизирани, опремени со ТВ, мини кујна, балкон и простран двор, сместени во борова шума. Доплата за клима се доплаќа 5€ на ден.

Вила НИКОС лоцирана во Кукунариес на оддалеченост 400 метри од најпознатите плажи „Кукунариес“, „Банана бич“ и „Бананарама“ кои се вбројуваат во 5-те најубави европски плажи. Располага со 1/2 ,1/3 студија и 1/4,1/6 апартмани. Опремени со кујна, ТВ, клима, Wi-Fi, балкон и простран двор. Вилата е сместена во борова шума.

Вила АГАЛОС лоцирана во местото Врамолинос во близина на плажата Колиос, на оддалеченост 100 метри од плажа и 6км од градот Скиатос. Вилата поседува базен со посебен дел за деца, бар и лежалки, детско игралиште, тениски терен (со доплата). Располага со 1/4 и 1/6 апартмани, опремени со кујна, купатило, ТВ, клима (во цена), Wi-Fi, балкон.

Вила ПАСКАЛИ е лоцирана во Трулос, сместена во борова шума на оддалеченост 7 минути од плажа. Вилата располага со 1/3 студиjа сите климатизирани (се доплаќа), базен, тв, балкони.

 

ПАКЕТ ЦЕНИ ЗА ЈУНИ И СЕПТЕМВРИ

Дата на поаѓање

01.06

10.06

19.06

28.06

08.09

17.09

26.09

05.10

Ноќевања

9н.

9н.

9н.

9н.

9н.

9н.

9н.

9н.

ОЛИМПИА

119€

149€

169€

179€

159€

119€

109€

99€

НИКОС

109€

149€

169€

179€

159€

129€

109€

99€

АГАЛОС

139€

169€

189€

199€

179€

149€

129€

119€

ПАСКАЛИ

109€

149€

169€

179€

159€

129€

109€

99€

 

 

ПАКЕТ ЦЕНИ ЗА ЈУЛИ И АВГУСТ

Дата на поаѓање

07.07

16.07

25.07

03.08

12.08

21.08

30.08

Ноќевања

9н.

9н.

9н.

9н.

9н.

9н.

9н.

ОЛИМПИА

249€

289€

299€

299€

279€

219€

179€

НИКОС

239€

289€

299€

309€

289€

229€

189€

АГАЛОС

269€

309€

319€

329€

309€

249€

209€

ПАСКАЛИ

239€

289€

299€

309€

289€

229€

189€

 

НАПОМЕНИ: 

1.  Цените се однесуваат на пакет аранжман по лице за 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз, брод,

трансфер пристаниште-вила-пристаниште за (минимум 2 лица)

2.  Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез во објектите е следниот ден.

3.  Состанок на групата на Паркингот спроти Холидеј Ин (Дрводекор) во 22.30чПоаѓање е во 23.00ч.

4.  Цените се изразени во ЕУР, плаќањето е исклучиво во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд.

5.  Трето и четврто лице добиваат 20% попуст на редовно легло

6.  Четврто лице на дополнителен кревет 30% попуст

7.  Прво и второ дете од 02-12 год. добива 40% попуст на трето и четврто легло

8.  Дете до 2 год. плаќа 5.000 ден. (само превоз)

9.  Сите попусти за деца, трето и четврто лице важат при сместување со две возрасни лица

10.  Во апртманите Агалос плаќаат минимум 4 особи (2 особи цел износ, трета и четврта имаат 20% попуст, а пета и шеста особа 40% попуст)

11.  Само автобуски превоз 110 еур за возрасни, 80 еур за деца до 12 год.

12.  За користење на аранжман со сопствен превоз се одбива 45 еур за возрасни, 25 еур за деца

13.  Во случај на промена на времето на поаѓање/враќање од страна на бродската компанија, агенцијата го задржува правото за промена на часот на поаѓање/враќање во согласност со промените на бродската компанија.

Be a Friend, Share!